SUMAK PRZYPRAWA ORIENTALNA

23,22 zł
Brutto

opakowanie 1 kg

Ilość

rightbanner

Sumak jest przedstawicielem grupy orientalnych przypraw, a niektóre odmiany tego roślinnego składnika występują także w rejonach Ameryki Północnej. Pochodzi on z obszarów basenu Morza Śródziemnego i wyróżnia się charakterystycznym smakiem. Jego główne źródła to Sycylia oraz Południowe Włochy, lecz również można go spotkać na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Iranie.

Przygotowanie tej wyjątkowej przyprawy rozpoczyna się od zebrania dziko rosnących jagód. Sumak w postaci mielonej uzyskiwany jest poprzez suszenie owoców pochodzących z tych roślin. To właśnie charakteryzujący się mocnym zapachem oraz cierpkim, kwaśnym, lekko owocowym posmakiem sumak nadaje daniom wyrazistości. Niezwykle wartościowy w kuchni, stanowi doskonały dodatek.

W jakich daniach można wykorzystać tę przyprawę? Znajduje ona szerokie zastosowanie w kuchni orientalnej, libańskiej oraz ormiańskiej. Dzięki swojemu charakterystycznemu kwaskowemu smakowi często zastępuje się nią sok z cytryny. Stanowi nieodzowny element kuchni arabskiej.

W kulinariach, mielony sumak znakomicie pasuje do potraw grillowanych, tworząc aromatyczną marynatę, doskonale komponuje się także ze świeżymi sałatkami, gulaszem z kurczaka czy różnego rodzaju zapiekankami. Doskonale nadaje się jako przyprawa do ryb, drobiu oraz innych rodzajów mięs.

0560

Inni klienci kupili także:

Inne produkty z tej kategorii: